Dr Agnieszka Kołacińska

Nazywam się Agnieszka Kołacińska, jestem specjalistką chirurgii, profesorem belwederskim, członkiem Zarządu Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Board of Directors of the European Society of Surgical Oncology.

Moją miłością zawodową jest chirurgiczne leczenie raka, a w szczególności nowotworów piersi i skóry.

Kształciłam się w Akademii i Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Oddziale Chirurgii Onkologicznej Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, Klinikach Chirurgii Piersi Europejskiego Instytutu Onkologii w Mediolanie, Uniwersytetu we Florencji, Instytutu Onkologii w Amsterdamie, Kliniki Mayo w Rochester, Instytutu Raka w Tokio i Instytutu Ivo Pitanguy w Rio de Janeiro, w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku.

Ponadto uczestniczyłam w licznych kursach i sympozjach poświęconych chorobom nowotworowym w Polsce, jak również w Utrechcie, Kopenhadze, Nicei, Wenecji, Sarajewie, San Antonio, Berlinie, Mediolanie, Buenos Aires, Bordeaux, Madrycie, Brukseli i Sztokholmie.

Jestem stypendystką Europejskiego Towarzystwa Mastologii - najbardziej prestiżowej instytucji zajmującej się chorobami piersi na naszym kontynencie oraz stypendystką Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Od 2010 roku jestem egzaminatorką europejskiego egzaminu z chirurgii onkologicznej. Od 2011 roku jestem również egzaminatorką europejskiego egzaminu z chirurgii piersi.

Agnieszka Kołacińska © 2019